Logo Vzor vlajky 1 Vzor vlajky 2
hlavicka

Historie klubu

Klub FK Pustějov vznikl oficiálně na ustavující schůzi 4.10.2005. Již před tímto datem však byly činěny kroky pro vznik klubu. V roce 1999 se konal první turnaj „O kalich Jana Husa“ na místní Hasičské chatě. Od roku 2001 pak začaly přípravy na vznik FK. V roce 2004 proběhla anketa, jejíž cílem bylo seznámit občany s cílem a záměrem FK a rovněž zajistit případnou podporu pro činnost (R.Šimeček, M. Šabacký, E. Koždoň). Na jaře 2005 byl připraven pozemek a zaseta tráva. Dne 4.10. 2005 proběhla ustavující schůze, kde bylo zvoleno vedení FK. V roce 2006 byly postaveny stožáry pro sítě kolem hřiště a došlo k osazení branek.

V domě p. Lenky Usvaldové č.p.116 bylo zřízeno provizorní zázemí, na které byla výjimka na 2 roky od ČMFS.

Do soutěží jsme přihlásili družstva přípravky, dorostu a mužů. První zápas byl pohárový zápas mužů.

V roce 2007 pak bylo vybudováno zázemí zvlášť pro hosty a to v unimo buňkách na obecním pozemku vedle čističky. Buňky zajistil a zaplatil p. Pavel Pisch. Tímto byla splněna podmínka ČMFS, pro další setrvání v okresních soutěžích.

V roce 2008 jsme se souhlasem obce začali vyřizovat stavební povolení na výstavbu nových šaten.

Celý projekt šaten zdarma vypracoval K. Kniezek, projekt elektro K. Bednařík.

Výstavbu nových šaten jsme zahájili v roce 2009 kanalizací a výkopem základů, které zdarma provedl M. Holba. Základy, včetně základové desky, jsme s finančním přispěním P. Pische vybudovali svépomocí.

Na jaře 2010 se svépomocí postavila hrubá stavba šaten za finančního přispění sponzorů.

V roce 2011 bylo vypsáno výběrové řízení na dostavbu šaten, již v srpnu se konala kolaudace a byly proplaceny faktury za stavbu.

Během roku 2012 byl splacen úvěr na budovu šaten.